Странице

недеља, 15. мај 2016.

Звездини јуниори поразени од вршњака из Барселоне (видео)

Јуниорска екипа Црвене звезде је, као и прошле године, доживела пораз у евролигашком финалу, а овога пута је од ње била боља Барселона, која је у Берлину освојила титулу победом од 90:82 (33:17, 17:29, 20:17, 20:19).

Да се ствари неће одвијати како су црвено-бели замислили најпре је наговестио Ерик Мартинез Вила, убацивши осам поена за пет уводних минута, када је његов тим изградио предност од 14:7. Зонска одбрана Барсе и офанзивно расположена читава екипа, доводила је до лаганих поентирања чак и из контранапада "4-на-1", па се чинило да следи прави бродолом екипе Александра Глишића.

То је наговештавао и семафор, на коме је у једном тренутку било 24:8, а пред крај прве деонице и огромних 29:11 за Барселону. Ипак, поени Ивана Ћоровића и Стефана Момирова у завршници те четвртине најавили су велики борбу Звездиних јуниора. Они су погоцима четворице играча и серијом 10:2 отворили други период овог занимљивог меча, у коме су у 18. минуту тројком све расположенијег Матије Радовића пришли и на 42:41.

На велики предах се ипак отишло са нешто већом предношћу ривала, 50:46, али је знатно подигнута концентрација у организацији напада, смањење броја грешака и нешто боље грађење позиције приликом дефанзивног скока, дало наду црвено-белима да у наставку могу до подвига.

А након што је трећа деоница протекла у нешто споријем ритму, јер су оба тима подигла ниво игре у одбрани, с тим што је Барса успела да споји неколико успешних потеза у низу и на моменат оде на "+9", уследило је одлучујућих десет минута. У њих су Звездини јуниори ушли са заостатком од 70:63, али и све бољим Алексомо Радановим, који је држао корак са распуцаним играчима ривала.

И, у прва четири минута четврте деонице одвијао се кошгетерски окршај два Мартинеза са једнес тране, Ерика и Серхија, те Раданова и Симанића са друге, но шпански клуб као да је имао више свежине. Из минута у минут повећавао је за по поен, два своју предност, све до 84:72 на половини последње четвртине. А када је Симанић потом промашио шут за смањење заостатка на десет поена разлике, уследила је пета тројка тананог, 203 цм високог Ерика Мартинеза Виле, за "+15", што је четири минута пре краја и дефинитивно најавило да ће Барселона постати јуниорски првак Европе.

Финале јуниорске Евролиге 2016.

Барселона - Црвена звезда 90:82 (33:17, 17:29, 20:17, 20:19)

Берлин - Мерцедес-Бенц арена; Гледалаца: 916; Судије: Серхио Силва (Португал), Томаш Травицки (Пољска), Марио Мајкић (Словенија)

Барселона: Ерик Мартинез Вила 21 (тројке 5/7), 9ск, 4ас, 2ос, Естебас 14 (тројке 4/4), Караско, Фигуерас 3п, 10ас, 2ос, Диоп, Марјановић, Фонт 13, Курукс 14, Диањ 8, Серхи Мартинез 17п, 8ск, Арке, Жижић

Црвена звезда: П. Ребић, Ускоковић 7п, 5ск, 3ас, 1ос, 3из, Ћоровић 11, Радаковић, Илић, Момиров 4п, 3ас, 2ск, 1ос, из, Гашић, Симанић 19п (шут за два 5/8, за три 2/6), 6ск, 2ас, 1ос, 1из, Раданов 23п (шут за два 6/10, за три 2/5), 4ск, 4ас, 3ос, 5из, Радовић 19п (шут за два 3/5, за три 4/7), 4ск, 3ас, 1из, Ђорђевић, Ковачевић

Треће Звездино финале у три године

Звездини јуниори су освојили Евролигу у сеони 2013/2014, савладавши у Милану Реал Мадрид са 55:42. Годину дана касније "краљевски клуб" се реванширао црвено-белима, било је 73:70 у Мадриду, а ово је било треће евролигашке финале београдског клуба у низу.

Извор: sport.blic.rs